Seminář robotiky – Seminar in the box

Seminář robotiky "Seminar in the box"

Dne 25. 9. 2019 se konal na VŠTE v Českých Budějovicích seminář „Seminar in the box“ pořádaný firmou BALTRO s.r.o. ve spolupráci se společnostmi UNIVERSAL ROBOTS a AMTECH. Seminář byl zaměřen na robotiku v rámci odborných přednášek a odpoledního workshopu.

V dopoledních hodinách probíhal seminář v rámci jednotlivých přednášek zúčastněných firem. Nejdříve proběhlo představení společností BALTRO a VŠTE, následně bylo předáno slovo firmě AMTECH s.r.o., která uvedla jednotlivé termíny ohledně Průmyslu 4.0 a robotiky. Poslední přednáška od společnosti Universal Robots byla zaměřena na Kolaborativní roboty, které společnost nabízí.

V odpoledních hodinách si mohli jednotliví účastníci semináře prohlédnout a vyzkoušet čtyři kolaborativní roboty. V rámci workshopu účastníci získali povědomí o příslušenství jednotlivých robotů a vyzkoušeli si práci s robotem, včetně programování a testování. Pro zúčastněné jihočeské firmy byl odpolední workshop zajímavý, protože se mohli reálně seznámit s jednotlivými programy robotů, které mohou využít ve vlastních podnicích ke skladovým nebo výrobním činnostem.