Robotizace a automatizace

Dodávky • Realizace • Oživení robotických pracovišť • Servis

Automatizované výrobní procesy

Pomáháme zefektivňovat a zkvalitňovat celý proces výroby pomocí automatizační techniky. Zabýváme se průmyslovou automatizací v celém spektru a dokážeme navrhnout a implementovat řešení na míru, ať už potřebujete specifické jednoúčelové stroje nebo zautomatizovat část výrobního procesu. Spolupracujeme s renomovanými výrobci robotů a automatizační techniky s širokou technickou podporou a servisem.

Robotická pracoviště

Robotické pracoviště přináší vysokou přesnost při manipulaci výrobků z místa na místo za vysoké rychlosti. Roboti nejčastěji provádí opakované činnosti v modu tzv. "pick and place" (uchop a umísti). S rozvojem průmyslových kamer pak mluvíme o „trace, pick and place“ (vyhledej, uchop a umísti). Jedná se například o otáčení, přesouvání na další pozice, zakládání do strojů, případně skládání do beden, paletizace a balení. Využívají se také roboti, kteří splňují náročná kritéria bezpečnosti provozu a obsluhy strojů a mohou pracovat i v těsné blízkosti s člověkem.

 

Díky použití robota ve výrobním procesu lze zvýšit kvalitu, efektivitu a rychlost výrobního úseku.

Pomocí robotů zajistíme automatickou obsluhu většiny strojů, lisů, průmyslových praček apod. Typicky se roboti používají na zakládání a vyjímání výrobků ze strojů, přesun dílů, zakládání a polohování dílů, trace & pick & place aplikace atd.

Vzhledem k poklesu cen průmyslových robotů v poslední době se začíná tato technologie používat i pro malé a rodinné výrobní společnosti.

Dodáváme i kooperativní roboty pro bezpečnější provoz a možnost práce v těsné blízkosti s člověkem.

Vhodné řešení pro výrobní úseky, kde nelze použít sériově dodávané stroje.

Vyvíjíme a implementujeme jednoúčelové stroje na základě požadavků našich zákazníků. Pro tyto speciální stroje používáme pouze komponenty renomovaných dodavatelů s ověřenou kvalitou a spolehlivostí.

Nejčastěji se jedná o speciální zakázkové stroje pro:

  • Převíjení a dělení
  • Hrotování a začišťování
  • Manipulaci pomocí lineárních os

Navrhujeme a realizujeme kompletní řešení pro balení a paletizaci.

Výrobek je transportován na dopravníku a následně přesunut a zarovnán na paletu, která může být i automaticky zabalena do folie a zapáskována. Ať už se jedná o krabice nebo pytle, průmyslový robot zboží paletizuje dle potřeb zákazníka.

Pro potravinářské provozy lze použít i roboty splňující hygienické normy.

Paletizační robot dokáže určit druhy a velikosti dílů, dovede je roztřídit a sleduje i výšku v paletizačním provozu.

Cílem automatizace je co nejvyšší kvalita, přesnost a opakovatelnost výrobních činností nebo procesů.

Pomocí automatizace dochází k omezení chyb způsobených lidským faktorem. Díky přesně stanovenému a opakovatelnému procesu výroby automatizované linky nehrozí snížení kvality produktu.

Automatizace umožňuje lépe sledovat tok výrobků a obecně zlepšuje kontrolu výrobního procesu.

Zefektivněte svou výrobu a přejděte na průmysl 4.0

Zefektivněte svou výrobu a přejděte na průmysl 4.0

Jak se s námi spojíte?