Teplem smrštitelné teflonové trubice a rukávce

Dodání a aplikace fluoroplastových (teflonových) trubic a rukávců

Základní informace

BALTRO s.r.o. je dodavatelem a aplikátorem teplem smrštitelných fluoroplastových (často se pro zjednodušení používá výraz „teflonových“) trubic a rukávců, vyráběných z PTFE, FEP a PFA (typy fluoroplastů) materiálů.

Tyto jsou dodávány v standardních rozměrech o průměrech od 2 mm až do 800 mm a délkách od 600 mm do 11.000 mm, ale také speciálně na přání zákazníka, tak aby bylo možno uspokojit konkrétní, specifické požadavky.

Stáhněte si leták se základními informacemi o teflonových rukávcích.

Použití

Tyto výrobky jsou používány zejména v oblasti měřící a regulační techniky, lékařství, v textilním, chemickém, automobilním a potravinářském průmyslu, ve sféře galvanického pokovování, stejně jako v leteckém a kosmickém průmyslu.

Vzhledem k množství povrchových úprav válců jsme pro vás připravili souhrnný článek o 5 námi dodávaných úpravách povrchů válců na našem blogu.

Aplikace

Teplem smrštitelné trubice a rukávce jsou z původního průměru pomocí speciální technologie zvětšenyRukávec na větší průměr, tak aby se daly aplikovat a následně zahřátím dojde ke smrštění téměř na původní rozměr.

Nejčastější smršťovací poměry jsou 2:1 nebo 4:1 pro PTFE a 1,3:1 nebo 1,6:1 pro FEP a PFA materiál. Prosím kontaktujte nás, pokud potřebujete vlastní specifický smršťovací poměr. Fluoroplasty a zejména PTFE vyžadují speciální know-how pro aplikaci na dílce. Nabídneme Vám konkrétní aplikaci na základě konzultace s Vámi.

Zdvojené teplem smrštitelné trubice tzn.“DUAL“ jsou speciálním produktem, který kombinuje dva typy fluoroplastů. Vnější obal je z PTFE a vnitřní je z FEP materiálu, který po natavení slouží jako fixace PTFE k povrchu dílce.

Doporučené smršťovací teploty v °C (přibližné hodnoty)

Smršťování teplota se může lišit podle šarže a musí být stanovena (upřesněna) předem - během zkušebního postupu.

PTFEFEPPFADUAL
Smršťovací teplota 330 190 220 330
Teplota tání - 275 310 275
Pracovní teplota (kontinuální) 260 205 260 205

Využijte výhody fluoroplastových (teflonových) rukávců pro své dílce

Využijte výhody fluoroplastových (teflonových) rukávců pro své dílce

Fluoroplastové trubice a hadice

BALTRO s.r.o. dodává široké spektrum fluoroplastových trubiček a hadiček v souvislosti s různorodými požadavky zákazníků. Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme najít to nejvhodnější řešení!

Kde všude jsou tyto produkty používány:

  • Elektronický průmysl
  • Výroba strojů a zařízení
  • Galvanické pokovování
  • Polovodičový průmysl
  • Potravinářský průmysl
  • Lékařská technika
  • Automobilní technika

Fluoroplastové trubice a hadice disponují téměř univerzální chemickou odolností, vynikají anti-adhezními a dielektrickými vlastnostmi, vysokou teplotní odolností a fyziologickou nezávadností.

Kromě standardních rozměrových řad lze dodat i řešení na míru potřebám zákazníka. Na přání zákazníka lze tyto výrobky dodat i v různých barevných provedeních.

Jak se s námi spojíte?