Pogumování válců, koleček a jiných rotačních dílců

Nové gumové povrchy • Broušení nebo celková výměna

Aplikace gumových povrchů - pogumování

Zajišťujeme aplikaci nových gumových povrchů, broušení gumy nebo celkovou výměnu (repasi) gumových povrchů na válcích, kolečkách nebo jiných rotačních dílech. Dodáváme gumové povrchy s vynikajícími mechanickými vlastnostmi, s vysokou chemickou odolností, s tepelnou odolností až do 200°C, elektricky vodivé či elektricky izolační. Nabízíme i pogumování válců pro potravinářský průmysl. Základní typy námi dodávaných směsí pro pryžové povlaky válců jsou NBR – (Nitril-butadien-kaučuk) a EPDM – (Ethylen-propylen-kaučuk).

Nejčastěji aplikujeme pryž na následující typy rotačních dílců: hnací válce, přítlačné válce, kolečka, drážkované válce, kladky, laminovací válce apod. Pogumování se využívá především ve strojírenství, hutnictví a dále v následujících průmyslech: papírenský, potravinářský, obalový, dřevařský apod.

Výhody pogumovaných válců

  • Chemická a teplotní odolnost
  • Odolný povrch, dobré mechanické vlastnosti
  • Možnost kombinovat s fluoroplastovými rukávci
  • Vyšší životnost válců

Řešíte-li povrchovou úpravu válců, připravili jsme pro vás článek o 5 námi dodávaných úpravách povrchů válců na našem blogu, kde kromě pogumování naleznete i další způsoby.

Polyuretan - další možnost povrchové úpravy rotačních dílců

Alternativní povrchovou úpravou k pogumování je i aplikace polyuretanu, který může být lepší volbou v mechanicky i chemicky náročnějších provozech. Více se dozvíte na samostatné stránce věnované nanášení polyuretanu.

Aplikujte gumový povrch na své válce a zlepšete tak výrobní proces

Aplikujte gumový povrch na své válce a zlepšete tak výrobní proces

Jak se s námi spojíte?