Nanášení polyuretanu

Aplikace PUR vrstvy na válce, kola a další kovové dílce

Použití polyuretanu (PUR)

Díky svým skvělým mechanickým vlastnostem nacházejí polyuretany uplatnění v provozech, kde jsou vysoké nároky na odolnost dílce proti mechanickému poškození (otěr, proříznutí, tah, proseknutí atd.) ve spojení s korozní odolností. Dále se používají v případech, kdy mají zákazníci požadavek na velmi přesnou a kvalitní aplikaci prostředků pro povrchovou úpravu (lakování, nanášení mořících látek, atd.).Využívá se ve strojírenském průmyslu, dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu, nebo ve výrobě obalů.

Aplikace vrstvy polyuretanu je vhodná především jako povrchová úprava válců, kol, kladek apod. Polyuretanové válce jsou velmi odolné proti otěru či jinému mechanickému poškození. Poradí si také s oleji či chemickými rozpouštědly při zachování tvarové stálosti. Do polyuretanu lze vyřezat i libovolné drážky.

Vrstvu polyuretanu je také možné repasovat. Zajistíme stržení opotřebovaného polyuretanu a naneseme novou PUR vrstvu na původní kovové jádro.

Výhody polyuretanové (PUR) vrstvy

  • Mechanická odolnost
  • Korozní odolnost
  • Otěruvzdornost
  • Možnost modifikace tvrdostí

Řešíte-li povrchovou úpravu válců, připravili jsme pro vás článek o 5 námi dodávaných úpravách povrchů válců na našem blogu, kde kromě nanášení polyuretanu neleznete i další způsoby.

Pogumování - další možnost povrchové úpravy rotačních dílců

Jednou z možností jak vyřešit povrchovou úpravu rotačních dílců je i pogumování, který může být vhodnější volbou v méně mechanicky i chemicky náročnějších provozech. Více se dozvíte na samostatné stránce věnované pogumování.

Nechte si nanést polyuretan i na své dílce.

Nechte si nanést polyuretan i na své dílce.

Jak se s námi spojíte?