Povrchové úpravy

Aplikace teflonů (fluoroplastů) • Mikroporézní povrchy • Pogumování • Polyuretan

Námi nabízené aplikace fluoroplastů (teflonů)

Fluoroplasty se často zjednodušeně označují jako - TEFLON® (TEFLON je registrovaná obchodní značka společnosti Chemours) a vytvoření vrstvy fluoroplastů na podkladovém materiálu se tedy podobně zjednodušuje na - TEFLONOVÁNÍ. Díky kombinaci unikátních vlastností (NEPŘILNAVOST - TEPLOTNÍ A CHEMICKÁ ODOLNOST - KLUZNOST) jsou tyto materiály nezaměnitelné a jsou používány v celém spektru průmyslové výroby.

Další námi dodávané povrchové úpravy

Pogumování

Nabízíme pogumování válců využívaných v různých průmyslových odvětvích. Dodáváme velmi kvalitní povrchy z gumy v různých tloušťkách, tvrdostech a typech.

Zjistit více

Mikroporézní povrchy

Tento typ povrchové úpravy se používá v případech, kdy nesmí dojít ke kontaktu materiálu s povrchem. Pomocí vzduchu hnaného skrz vysoce pórovitý materiál je vytvářen homogenní vzduchový polštář, který tak zabraňuje styku média s povrchem dílce.

Zjistit více

Nanášení polyuretanu

V provozech s vysokými nároky na odolnost dílce proti mechanickému poškození (otěr, proříznutí, tah, proseknutí atd.) ve spojení s korozní odolností se používají polyurethanové povrchy.

Zjistit více

Povlakování velkoobjemových sérií a spojovacího materiálu

Aplikace dekorativních nebo funkčních povlaků na velkoobjemové série menších dílců nebo spojovací materiál.

Zjistit více

Získejte návrh profesionálního řešení ochrany povrchů

Získejte návrh profesionálního řešení ochrany povrchů

Fluoroplasty

Existuje několik základních typů fluoroplastů, označovaných zkratkami svých chemických názvů – PTFE (Polytetrafluorethylen), PFA (perfluoralkoxy - kopolymer tetrafluoretylenu a perfluorovaného vinyléteru), FEP (fluorovaný etylen - propylen), ETFE (kopolymer etylenu a tetrafluoretylenu). Jednotlivé typy se liší svými vlastnostmi a tedy i možnostmi použití v různých případech. Každou poptávku tedy řešíme individuálně a hledáme nejvhodnější řešení ochrany povrchů. Další informace k vlastnostem a typům fluoroplastů naleznete v příspěvku na našem blogu.

Fluoroplasty se nejčastěji skrývají pod známou značkou Teflon. Nicméně existuje více společností, jejichž fluoroplastové povlaky mají také svá originální označení. Setkat se tedy můžete i s označením Xylan nebo povrchovou úpravou zvanou Xylanizace. U aplikací, které řeší chemickou odolnost, se objevuje označení Halar pro vzorec E-CTFE.

Jak se s námi spojíte?