Povrchové úpravy

Aplikace teflonů • Mikroporézní povrchy • Pogumování • Polyuretan

Povrchové úpravy fluoroplasty (teflony)

Fluoroplasty se často zjednodušeně označují jako - TEFLON® (TEFLON je registrovaná obchodní značka společnosti Chemours) a vytvoření vrstvy fluoroplastů na podkladovém materiálu se tedy podobně zjednodušuje na - TEFLONOVÁNÍ.

Díky kombinaci unikátních vlastností (NEPŘILNAVOST - TEPLOTNÍ A CHEMICKÁ ODOLNOST - KLUZNOST) jsou tyto materiály nezaměnitelné a jsou používány v celém spektru průmyslové výroby.

Existuje několik základních typů fluoroplastů, označovaných zkratkami svých chemických názvů – PTFE (Polytetrafluorethylen), PFA (perfluoralkoxy - kopolymer tetrafluoretylenu a perfluorovaného vinyléteru), FEP (fluorovaný etylen - propylen), ETFE (kopolymer etylenu a tetrafluoretylenu). Jednotlivé typy se liší svými vlastnostmi a tedy i možnostmi použití v různých případech. Každou poptávku tedy řešíme individuálně a hledáme nejvhodnější řešení ochrany povrchů. Další informace k vlastnostem a typům fluoroplastů naleznete v příspěvku na našem blogu.

Fluoroplasty se nejčastěji skrývají pod známou značkou Teflon. Nicméně existuje více společností, jejichž fluoroplastové povlaky mají také svá originální označení. Setkat se tedy můžete i s označením Xylan nebo povrchovou úpravou zvanou Xylanizace. U aplikací, které řeší chemickou odolnost, se objevuje označení Halar pro vzorec E-CTFE.

Výhody fluoroplastů (teflonů)

  • Nepřilnavost
  • Chemická odolnost
  • Teplotní odolnost
  • Kluznost
  • Vhodné pro styk s potravinami
  • Řešení i pro ATEX prostředí

Získejte návrh profesionálního řešení ochrany povrchů

Získejte návrh profesionálního řešení ochrany povrchů

Námi nabízené aplikace fluoroplastů (teflonů)

Další námi dodávané povrchové úpravy

Pogumování

Nabízíme pogumování válců využívaných v různých průmyslových odvětvích. Dodáváme velmi kvalitní povrchy z gumy v různých tloušťkách, tvrdostech a typech.

Zjistit více

Mikroporézní povrchy

Tento typ povrchové úpravy se používá v případech, kdy nesmí dojít ke kontaktu materiálu s povrchem. Pomocí vzduchu hnaného skrz vysoce pórovitý materiál je vytvářen homogenní vzduchový polštář, který tak zabraňuje styku média s povrchem dílce.

Zjistit více

Nanášení polyuretanu

V provozech s vysokými nároky na odolnost dílce proti mechanickému poškození (otěr, proříznutí, tah, proseknutí atd.) ve spojení s korozní odolností se používají polyurethanové povrchy.

Zjistit více

Povlakování velkoobjemových sérií a spojovacího materiálu

Aplikace dekorativních nebo funkčních povlaků na velkoobjemové série menších dílců nebo spojovací materiál.

Zjistit více

Jak se s námi spojíte?