ChemResist – unikátní řešení korozní ochrany vnitřních ploch

ChemResist® - rotační lití

Unikátní řešení anti-korozní ochrany povrchů.

Popis řešení

Rotační lití teflonu (GUTBROD CHEM-RESIST®) je unikátní technologií, kterou v Evropě s těmito parametry disponuje pouze firma GUTBROD, kterou pro ČR, SK, PL a Pobaltí zastupuje firma BALTRO. Jedinečnost tohoto řešení spočívá v možnosti vytvoření souvislé, bezešvé vrstvy fluoroplastu v tloušťkách až několik milimetrů (2-7 mm) na vnitřních plochách tvarovaných velmi rozličných dílců. To je obrovská výhoda oproti vrstveným teflonovým povlakům, které jsou aplikovány v tloušťkách do 1,5 mm. Díky své výborné chemické odolnosti je nejčastěji používaným fluroplastem pro rotační lití ETFE. 

Rotační lití je technologie, při které se fluoroplast ve formě jemného prášku přetváří za pomocí tepla, pomalého otáčení dílce a odstředivých sil, do požadované povrchové úpravy vnitřních ploch dílce. Právě díky tomuto postupu dochází k rovnoměrnému rozložení fluoroplastu na vnitřním povrchu celého dílce a to v předem definované tloušťce. Na fluoroplastovém povrchu tak nejsou žádné sváry, přechody apod. 

Zajímají-li vás i jiné možnosti nanášení fluoroplastů nebo jiné typy úpravy povrchu, podívejte se na naší nabídku povrchových úprav.

Výhody rotačního lití ChemResist

Výjimečná a univerzální chemická odolnost při vysokých teplotách. Čistota použitého materiálu - ETFE. Dostupné i v elektricky vodivém provedení (ATEX). Žádné tahové napětí v povrchu. Odolnost vůči rozpouštědlům. Snadno se čistí díky antiadhezivnímu povrchu. Shoda s FDA. Odolnost vůči nízkým teplotám. Použitelné i pro vakuum.

Použití

Vzhledem ke svým vynikajícím anti-korozním a teplotním vlastnostem je tato technologie využívána především v chemickém průmyslu. Nejčastěji ChemResist pomáhá chránit povrchy objemných nádrží, transportních nádob, T-kusů apod.

Zajímavé využití nalézá ChemResist při ochraně vnitřních ploch tvarově složitých potrubních dílců. Díky této technologii není nutné konstrukčně upravovat potrubní systémy a přidávat dodatečné přírubové spoje za koleny apod. Celý potrubní dílec je tak lépe chráněn proti korozi a jeho provoz je bezpečnější.


Využijte řešení ochrany povrchu ChemResist i vy

 

Využijte řešení ochrany povrchu ChemResist i vy