ChemResist – unikátní řešení korozní ochrany vnitřních ploch

ChemResist

Unikátní řešení korozní ochrany vnitřních ploch.

Popis řešení

Rotační lití teflonu (GUTBROD CHEM-RESIST®) je unikátní technologií, kterou v Evropě s těmito parametry disponuje pouze firma GUTBROD, kterou pro ČR, SK a PL zastupuje firma BALTRO. Jedinečnost tohoto řešení spočívá v možnosti vytvoření vrstvy fluoroplastu v tloušťkách až několik milimetrů (2-7 mm) na vnitřních plochách tvarovaných velmi rozličných dílců. To je obrovská výhoda oproti vrstveným teflonovým povlakům, které jsou aplikovány v tloušťkách do 1,5 mm. Díky své výborné chemické odolnosti je nejčastěji používaným fluroplastem pro rotační lití ETFE. 

Rotační lití je technologie, při které se fluoroplast ve formě jemného prášku přetváří za pomocí tepla, pomalého otáčení dílce a odstředivých sil, do požadované povrchové úpravy vnitřních ploch dílce. Právě díky tomuto postupu dochází k rovnoměrnému rozložení fluoroplastu na vnitřním povrchu celého dílce a to v předem definované tloušťce. Na fluoroplastovém povrchu tak nejsou žádné švy, sváry, přechody apod. 

Zajímají-li vás i jiné možnosti nanášení fluoroplastů nebo jiné typy úpravy povrchu, podívejte se na naší nabídku povrchových úprav.

Výhody rotačního lití ChemResist

Výjimečná a univerzální chemická odolnost při vysokých teplotách. Čistota použitého materiálu - ETFE. Dostupné i v elektricky vodivém provedení (ATEX). Žádné tahové napětí v povrchu. Odolnost vůči rozpouštědlům. Snadno se čistí díky antiadhezivnímu povrchu. Shoda s FDA. Odolnost vůči nízkých teplotám. Použitelné i pro vakuum.


Využijte řešení ochrany povrchu ChemResist i vy

 

Využijte řešení ochrany povrchu ChemResist i vy